Queenstown, Nový Zéland může být extrémní!
QUEENSTOWN, NOVÝ ZÉLAND MŮŽE BÝT EXTRÉMNÍ!

Queenstown je malé město s asi 15 000 obyvateli na jižním ostrově Nového Zélandu. Jeho ikonou je nádherné jezero Wakatipu a přímo k němu klesající hory. Queenstown je také známý jako lyžařské středisko a základna pro výlety do Milford Sound. Především je to však hlavní město extrémních sportů!

 

Historie Queenstown, Nový Zéland


Stejně jako u většiny míst Nového Zélandu byla oblast, kde se nyní nachází město Queenstown, původně osídlena Maory. Prvním Maorem, který se do těchto oblastí dostal, byl Evropan – Nathanael Chalmers, který tam dorazil v polovině devatenáctého století. Zdroje naznačují, že první osadníci přišli do Queenstownu hledat kameny Pounamu.

Evropský průzkumník William Gilbert Rees tam poté, co se usadil v Queenstownu, postavil farmu. Po objevení zlata v řece Arrow se však rozhodl otevřít hotel, nyní známý jako „Eichardtův“. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších atrakcí Queenstownu a jedna z nejvýznamnějších historických budov.

Název Queenstown pravděpodobně pochází od Irů pracujících ve zlatém dole v 19. století. V roce 1850 byl název irského města Cobh změněn na Queenstown na počest královny Viktorie.

Teprve v roce 1863 získal Queenstown na Novém Zélandu oficiálně svůj název. V maorštině to znamená „mělký záliv“ 

 

 

 

Jak se dostat do Queenstownu?


Pokud máte v plánu navštívit Queenstown, nemusíte se samotné cesty příliš obávat. Od roku 1935 je zde letiště obsluhující místní i mezinárodní lety. V roce 2018 tam bylo odbaveno více než 2,5 milionu letů, což z letiště Queenstown činí čtvrté nejrušnější letiště na Novém Zélandu. Letiště je navíc jen 8 kilometrů od centra Queenstownu.

 

 

Extrémní sporty a adrenalin – atrakce v Queenstownu


Queenstown je ideálním místem pro milovníky extrémních sportů. Zdálo by se, že zde existuje možnost provozovat snad všechny extrémní sporty, které si dokážeme představit. Společnosti nabízející bungee jumping, paragliding a lety helikoptérou se navzájem předčí a své nabídky neustále přizpůsobují vkusu těch nejnáročnějších turistů.

Bungee jumping lze provozovat prakticky ve všech koutech světa, ale právě v Queenstownu na Kawarau Bridge to bude opravdu nezapomenutelný zážitek. Pro někoho, kdo vždy snil o bungee jumpingu, bude mít výběr tohoto místa symbolický rozměr. Hromadné skákání zde začalo v roce 1988. Náklady na skok z mostu Kawarau však činí asi 200 novozélandských dolarů (3000 Kč).

 

Největší houpačka na světě


Za podobnou cenu se můžete houpat i na Nevis Swing - největší houpačce na světě. Kdo by se nechtěl vrátit do dětství a bezstarostně se houpat ve vzduchu? V Queenstownu to můžeme udělat mnohem extrémnější. Vyhlídková plošina, ze které naše dobrodružství začíná, je 160 metrů nad kaňonem řeky Nevis a houpací oblouk je dlouhý 300 metrů. Při takovém švihu můžeme dosáhnout rychlosti až 120 kilometrů za hodinu!

Kromě toho má Queenstown spoustu dalších houpaček, ziplines a míst pro bungee jumping. A pokud by nám to nestačilo, můžeme si vybrat z mnoha vodních sportů (rafting na prudké řece, nástup za motorový člun, extrémně rychlá jízda motorovým člunem po řece atd.). Společnosti dále nabízejí lety vrtulníkem s přistáním na ledovci, lety lehkými letadly a seskoky padákem. Každý milovník adrenalinu si tam najde to své.

Queenstown nabízí i „méně extrémní“ atrakce, jako je Queenstown Gondola – velmi strmá lanovka – na vrchol Bob's Peak, ze které můžeme obdivovat jezero Wakatipu a město rozprostírající se podél jeho břehu.

 

Proč byste měli navštívit Queenstown?


O tom, že je Queenstown hlavním městem extrémních sportů a jistě snem mnoha milovníků adrenalinu, není pochyb. Každým rokem přibývá turistů toužících po silných emocích a nezapomenutelných zážitcích. Queenstown však není jen hlavním městem sportu. Je to také město, které nám nabízí dechberoucí krajinu.

Každý ví, že každý západ slunce je jiný. Ne každý však ví, že Queenstown je rájem pro milovníky západů slunce. A ty lze pozorovat z mnoha různých míst města a pokaždé to bude krásná podívaná. Slunce schované nejprve za horami a pak mizející pod hladinou jezera – může být něco krásnějšího?

 

Queenstown - Západ slunce

 

Procházka po Queenstownu


Perfektním způsobem, jak spojit relaxaci s aktivitou, je výlet na Queenstown Hill. Procházka do kopce trvá asi hodinu a jejím vrcholem je krásný výhled na hory, jezero a město. Odtud si také můžete vychutnat velkolepé západy slunce. Cestou na vrchol si můžete odpočinout na „Košíku snů“ – kovové instalaci ve tvaru talíře.

Z Queenstownu můžete také snadno cestovat do Milford Sound a užít si pohledy na Nový Zéland, které stojí za to. Milford Sound je nejfotografovanějším místem na Novém Zélandu. A není se čemu divit – voda obklopená strmými štíty, z jejichž stěn do ní přímo stékají menší i větší vodopády, je jistě nezapomenutelným pohledem.

Queenstown je město, které potěší každého. Nadšenci extrémních dobrodružství zde najdou každý sport, který si jen dokážou představit. Zároveň nebudou zklamáni ani lidé citliví na krásu přírody a toužící po jedinečné krajině. Queenstown je na jedné straně hlasitý, nebezpečný a extrémní a na druhé straně klidný, nedotčený a pohodový. V symbióze tam existují dva zcela odlišné světy.

 

#Queenstown

#queenstown na Novém Zélandu

#queenstown jak se tam dostat

atrakce #queenstown

#queenstown proč to stojí za to

#fjord milford sound

#extrémní sporty

#adrenalin

#letiště v Queenstownu

nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl