Manuka strom

Původ a výroba manukového medu

Originální med manuka vzniká z nektaru keřů manuka (lat. Leptospermum scoparium) rostoucích v čisté, nedotčené oblasti Nového Zélandu. Keře Manuka lze nalézt v jiných regionech světa, např. v Austrálii. Vzhledem k tomu, že na Novém Zélandu rostou také jiné medonosné rostliny jako kanuka (Kunzea ericoides), zelený čaj (Camellia sinensis) nebo tantoon (Leptospermum poligalifolium), získání jednodruhového medu je velmi obtížné.

Leptospermum scoparium je keřem běžně se vyskytujícím na obou ostrovech s unikátním genomem – nezměněným pod vlivem druhů dovezených na Nový Zéland spolu s Maory a evropskými osadníky. Vzhledem k zeměpisné poloze Nového Zélandu vrchol kvetení květů manuka připadá na období od listopadu do ledna. Včely sbírající nektar z divokých keřů manuka vytvářejí jedinečný med odlišný od jiných medů díky vysokému obsahu účinné látky - methyloglyoxalu, který je rozhodující pro své jedinečné vlastnosti.

Přečtěte si více o methylglyoxalu

Od úlu až k vašemu domovu

Novozélandský med se vyrábí v centru města Wairarapa na Novém Zélandu. K dispozici je jeden z největších skladů medu na Novém Zélandu a laboratoř akreditovaná podle normy ISO17025. Skladování medu v sudu, míchání, balení a distribuce - to vše se děje na jednom místě. To znamená, že je zaručena bezpečnost dodávky od včelaře po připravenou sklenici medu.

Laboratoř provádí komplexní zkoušky pravosti a kvality medu, a to jak ve fázi suroviny, tak v hotových výrobcích, což zaručuje jejich kvalitu, čistotu a bezpečnost.

Přečtěte si více o našich včelách a včelařích

Fáze vývoje květů Manuka - pomáhají nám při výrobě nejlepší kvality medu

Fáze vývoje květu Manuka

Fáze výroby medu Manuka

Manuka med na Novém Zélandu vyrábí včely sbírající nektar z křovin manuka. Jedná se o vzácný a jedinečný med, který se vyrábí jen několik týdnů během roku, když manuka keře kvetou. Když včely vykonávají svou práci, med je pečlivě odebírán z voštiny ve specializovaném zařízení pro těžbu včelařství Wairarapa v Cartertonu na Novém Zélandu. Kromě toho se odebírá vzorek pro potvrzení kvality medu.

Med je poté odeslán do zpracovatelského a balicího závodu v Te Awamutu na Novém Zélandu, kde probíhá druhý test kvality. Med je skladován při takové teplotě jaká vystupuje v úlu a je filtrován, aby byla zajištěna čistota. Pro jemnou a sametovou texturu je med jemně promíchán. Po tomto procesu je med zabalen do nádob a označen podle obsahu methylglyoxalu před konečným testem kvality.

Protože MHNZ řídí všechny fáze procesu ve svých vlastních zařízeních, mohou zaručit pečlivé zpracování a skladování s co nejmenší možnou interferencí.

Původ a výroba manukového medu

Květový Med Manuka MGO 250+ 250g Květový Med Manuka MGO 250+ 250g
Cena:

699,00 Kč

Regular price: 849,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
Květový Med Manuka MGO 400+ 500g Květový Med Manuka MGO 400+ 500g
Cena:

1 749,00 Kč

Regular price: 2 090,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
Květový Med Manuka MGO 100+ 500g Květový Med Manuka MGO 100+ 500g
Cena:

899,00 Kč

Regular price: 990,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl