MEDY MANUKA - INFORMACE

MANUKA - STROM ŽIVOTA, SYMBOL NOVÉHO ZÉLANDU

Manuka (lat. Leptospermum scoparium) je druh keřů nebo malých stromů typických pro východní pobřeží obou ostrovů Nového Zélandu a jihovýchodní Austrálie. Jméno Manuka pochází z jazyka Maori (mānuka) a používá se hlavně na Novém Zélandu. Australané častěji používají pojem čajový strom, jenž vznikl za přispění kapitána Cooka pijícího odvar listů manuky.

Přečtěte si více...

Původ a výroba manukového medu

Originální med manuka vzniká z nektaru keřů manuka (lat. Leptospermum scoparium) rostoucích v čisté, nedotčené oblasti Nového Zélandu. Keře Manuka lze nalézt v jiných regionech světa, např. v Austrálii. Vzhledem k tomu, že na Novém Zélandu rostou také jiné medonosné rostliny jako kanuka (Kunzea ericoides), zelený čaj (Camellia sinensis) nebo tantoon (Leptospermum poligalifolium), získání jednodruhového medu je velmi obtížné.

Přečtěte si více...

Proč je med manuka tak výjimečný?

Med manuka byl produkován včelami dovezenými ze starého kontinentu, v prvních desetiletích po příchodu Evropanů (na počátku 19. století) nepřitahoval pozornost z důvodu své specifické chutě. Teprve v 30. letech minulého století, kdy bylo zpozorováno, že dobytek spásající lidmi odmítaný med není nemocný, začala se mu věnovat pozornost

Přečtěte si více...

Methylglyoxal

Od momentu, kdy bylo zjištěno, že konzumace medu manuka má výrazné bioaktivní vlastnosti, byla provedena řada výzkumů, které objevily substanci nazvanou methylgyloxal zkr. MGO.

Přečtěte si více...

MGO ™ - ZÁRUKA KVALITY POTVRZENÁ VĚDĚ

Medy Manuka se odlišují svým složením. Nezávislí vědci vytvořili spolehlivý systém certifikace medu Manuka, který vás informuje o skutečném složení medu a chrání tak spotřebitele před zneužíváním nepoctivých výrobců.

Přečtěte si více...

Zkontroluj certifikát MGO™

Každá šarže medu Manuka před opuštěním továrny obdrží certifikát, který potvrzuje pravost produktu a umožňuje vám seznámit se s jeho přesnými parametry. Osvědčení je označeno zvláštním číslem, které je připojeno ke každé nádobě a je na štítku jako: „Batch number“. Pokud se vaše číslo šarže neobjeví ve vyhledávači, kontaktujte zákaznický servis..

Přečtěte si více...

Medy Manuka - informace

Květový Med Manuka MGO 250+ 250g Květový Med Manuka MGO 250+ 250g
Cena:

699,00 Kč

Regular price: 849,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
Květový Med Manuka MGO 400+ 500g Květový Med Manuka MGO 400+ 500g
Cena:

1 749,00 Kč

Regular price: 2 090,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
Květový Med Manuka MGO 400+ 250g Květový Med Manuka MGO 400+ 250g
Cena:

899,00 Kč

Regular price: 1 049,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
Květový Med Manuka MGO 550+ 500g Květový Med Manuka MGO 550+ 500g
Cena:

3 140,00 Kč

Regular price: 3 350,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
Květový Med Manuka MGO 100+ 500g Květový Med Manuka MGO 100+ 500g
Cena:

899,00 Kč

Regular price: 990,00 Kč

ks
zobrazit více
  • sleva
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl